کلینیک محمدی
خدمات تخصصی کاشت مو و ابرو
سوالات متداول

بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا | شرایط +هزینه ها

مریم جعفری
1 هفته پیش
خواندن 7 دقیقه
2 بازدید
خانه » وبلاگ » عمومی » بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا | شرایط +هزینه ها
بهترین روش کاشت مو

یکی از مواردی که اکثر افراد در سرتاسر دنیا با آن موافق هستند، تاثیر فوق‌العاده و انکار نشدنی داشتن موی پرپشت در زیبایی و البته اعتماد به‌نفس است. معمولا داشتن موی سر زیاد باعث می‌شود جوان‌تر به نظر برسید و در کل بر روی اعتماد به نفس شما تاثیر به‌سزایی می‌گذارد. عوامل زیادی مانند استرس، بیماری‌های زمینه‌ای، وراثت و حتی عوامل محیطی بر روی پرپشتی موی سر تاثیر گذاشته و حتی ممکن است باعث طاسی سر افراد بشوند؛ اما با وجود عمل کاشت مو دیگر جایی برای نگرانی وجود ندارد! در این مطلب از مجله کلینیک محمدی، بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا را با هم بررسی خواهیم کرد.

کاشت مو با تراکم بالا، بهترین روش کاشت مو در ایران

می‌توان گفت که کاشت مو با تراکم بالا در حال حاضر یکی از ترندها و جنجالی‌ترین عمل‌های کاشت مو، نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان است. مقصود از تراکم مو این است که در هر سانتی‌متر مربع، چه تعداد واحدهای فولیکولی وجود دارند.

تاثیر مو در زیبایی چهره

تراکم موهای طبیعی در هر سانتی‌متر برای یک آقا بین 90 تا 110 واحد فولیکولی است. افرادی که در ناحیه دائمی خود واحدهای فولیکول دهنده بیشتری داشته باشند، برای انجام عمل کاشت مو بسیار مناسب‌تر و با صلاحیت‌تر هستند. این شیوه، جدیدترین روش کاشت مو برای افرادی که از طاسی رنج می‌برند یا ریزش موی آن‌ها تثبت شده نیز کاملا مناسب بوده و نتیجه نهایی بسیار مطلوبی دارد. این نکته را نیز باید در نظر داشت که هر گرافت حدود 4 یا 5 تار مو دارد که در عمل کاشت حدود 14 هزار گرافت مو در ناحیه سر کاشته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

دلایل کاهش رشد مو

هزینه کاشت مو به چه صورت است؟

مانند کلیه عمل‌های زیبایی دیگر که در ایران انجام می‌شود، شاخص‌های مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود هزینه نهایی عمل مشخص شود. این مورد در خصوص عمل کاشت موی با تراکم بالا نیز صدق می‌کند که در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

عوامل موثر در هزینه کاشت مو با تراکم بالا

پیش از ادامه صحبت نباید مهارت و تخصص پزشک و نیز اعتبار کلینیک زیبایی که عمل در آن انجام می‌شود را فراموش کرد. دیگر موارد تاثیرگذار عبارتند از:

  • گرافت مو: هر چه نسبت گرافت‌های آماده شده در مقایسه با میزان طاسی سر بیشتر باشد، احتمال موفقیت در بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا نیز افزایش خواهد یافت.
  • ظرفیت پوست سر برای پذیرش مو: پوست سر هر فرد ظرفیت پذیرش خاص خود را دارد و اگر به میزان حداقل ظرفیت را نداشته باشد، زخم‌های ایجاد شده بیشتر خواهد بود.
  • بانک مو: برای پر کردن ناحیه طاس سر، معمولا در هر سانتی‌متر مربع بین 35 تا 55 فولیکول کاشته می‌شود. البته این میزان در بهترین شیوه کاشت مو با تراکم بالا، 2 برابر مقدار همیشگی است.
  • فاصله بین تارهای مو: برای اینکه فرد بتواند بهترین نتیجه را از عمل کاشت موی خود دریافت کند، باید بین تارهای مویش فاصله مناسبی وجود داشته باشد.

روش های کاشت مو در ایران

در ادامه انواع شیوه‌های کاشت مو را بررسی و به معرفی اصلی‌ترین بخش مطلب که همان بهترین روش کاشت موست، خواهیم پرداخت.

کاشت به روش Super FUE Plus

دستگاه Super Fue+، یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین دستگاه‌های کاشت مو در دنیاست. در کاشت مو با استفاده از روش Super Fue+، برداشتن ریشه مو از ناحیه‌ای که قبلا مشخص شده با استفاده از دستگاه‌های رباتیک صورت می‌گیرد.

کاری که پزشک در این شیوه انجام می‌‌دهد این است که کانال‌هایی که فولیکول‌های مو در آن جمع‌آوری شده را در ریشه مو قرار می‌دهد. گفتنی است که میزان تراکم گرافت‌های کاشته شده در این شیوه ۵ تا ۷ برابر از روش‌های دیگر بیشتر است. با توجه به اینکه تکنیک به کار گرفته شده در این شیوه کاشت، مبتنی بر تکنولوژی سه بعدی است، تلاش بر این بوده که بتوان فولیکول‌های مو را از نزدیک دید تا پیوند با سرعت بیشتری صورت پذیرد.

عکس قبل و بعد کاشت مو

روش کاشت موی SUPER FUE+ در مقایسه با سایر روش‌ها آسیب کمتری را در پی دارد. تکنیک Super Fue+ یکی از بهترین روش های کاشت مو هست و از نظر قیمتی از دیگر شیوه‌ها مانند FIT و FUT که در ادامه معرفی خواهیم کرد، گران‌تر است.

کاشت موی طبیعی با ترکیب FIT و FUT

یکی دیگر از روش‌های محبوب برای کاشت مو، روش سوپر ترکیبی از دو تکنیک مختلف با نام‌های FIT و FUT است. در این تکنیک کاشت مو گام اول با استفاده ازFUT آغاز می‌شود. در بخشی از پشت سر زیباجو یک برش نواری صورت می‌گیرد تا دسترسی به بانک مو انجام شده و بتوان گرافت‌های لازم را برداشت کرد. بعد از برداشت گرافت‌ها و انجام فرایند آماده‌سازی آن‌ها زیر میکروسکوپ، باید عمل کاشت را انجام داد.

عمل کاشت گرافت نیز با استفاده از شیوه FUT انجام می‌پذیرد و برای افزایش تراکم و پرپشت کردن موهای زیباجو، شیوه FIT استفاده می‌شود. در FIT جدای از اینکه باید از هولدرهای دستی استفاده شود، پزشک نیز می‌بایست از تخصص و مهارت بسیار بالایی برخوردار باشد.

این شیوه را می‌توان بهترین روش کاشت مو برای افراد دارای طاسی گسترده دانست؛ ولی به‌طور کلی این شیوه کاشت مو به علت سابقه پزشک و نیز داروها و شامپوهای خاص در حال حاضر جزو شیوه‌های متوسط قرار دارد.

کاشت با روش DHI

در روش کاشت موی FIT پزشک جراح زیبایی تعدادی کانال را با استفاده از ابزارهای مخصوص در پوست سر ایجاد می‌کند و سپس فولیکول‌های مو را در محل حفره‌های ایجاد شده جایگذاری می‌کند؛ طوری که در کاشت مو با استفاده روش DHI این برش‌ها و حفره‌ها به صورت همزمان با برداشت فولیکول به وجود می‌آیند.

به عبارت دیگر فولیکول‌ها از محل برداشت، استخراج می‌شوند و در همان زمان و بدون هیچ تاخیری در محل کاشت قرار می‌گیرند. پس می‌توان گفت که کاشت مو به روش DHI نسخه تغییر یافته‌ای از تکنیک FIT است که در آن گرافت‌ موهای منطقه اهدا با استفاده از میکروپانچ‌ها برداشت می‌شوند.

روش DHI بهترین روش کاشت مو برای مبتلایان به آلوپسی آندروژنیک است. با توجه به اینکه از نظر ساختاری این شیوه از FIT کارایی بالاتری دارد در نتیجه از نظر هزینه نیز نسبت به آن گران‌تر است.

عکس نمونه کار کاشت مو کلینیک محمدی

کاشت با روش میکروفیت

تکنیک کاشت مو میکروفیت را می‌توان یکی از بهترین روش‌های کاشت مو با تراکم بالا دانست. در این شیوه سوراخ‌های بسیار ‌ریزی برای کاشت گرافت بر روی پوست و با استفاده از یک دستگاه ظریف، ایجاد می‌شوند. پیوند مو با روش میکروفیت بدون خونریزی بوده و اصلا به بخیه نیاز ندارد.

دوره نقاهت این جراحی کوتاه بوده و باعث ترمیم سریع بانک مو و ناحیه کاشت می‌شود. روش میکروفیت عملا یکی از جدیدترین و البته بهینه ترین روش کاشت مو در جهان است. براساس دلایلی که در این بخش گفته شد طبیعی است که هزینه کاشت مو به روش میکروفیت از روش‌های دیگر کمی گران‌تر باشد.

بهترین کلینیک کاشت مو در تهران

کاشت مو یک کار تخصصی است که باید توسط پزشکان و افراد آموزش دیده انجام شود. شما برای این کار هزینه می‌کنید و می‌خواهید موهایی زیبا و پرپشت داشته باشید؛ پس مهم است به سراغ کلینیک‌های معتبر بروید. کلینیک محمدی با به‌کارگیری بهترین روش کاشت مو و داشتن سابقه بلند و نمونه کارهای درخشان به شما در داشتن موهای جدید و زیبا کمک میکند. برای کسب مشاوره تخصصی و رزرو وقت درخصوص خدمات کاشت مو، همین حالا فرم مشاوره رایگان زیر را پر بفرمایید.

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط
دیدگاه‌ها
افزودن دیدگاه