کلینیک محمدی
خدمات تخصصی کاشت مو و ابرو
سوالات متداول

مراقبت های بعد از کاشت ابرو | نکات مهمی که در دوران نقاهت باید رعایت کنید

شقایق خورشیدی
1 سال پیش
خواندن 18 دقیقه
87 بازدید
خانه » وبلاگ » عمومی » مراقبت های بعد از کاشت ابرو | نکات مهمی که در دوران نقاهت باید رعایت کنید
کاشت ابرو در بهترین کلینیک تهران

اینکه بعد از عمل چه کارهایی انجام دهید و از کدام یک از مواردهای مراقبت های بعد از کاشت ابرو پیروی کنید، از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ چرا که از ایجاد و بروز مشکلات احتمالی بعد از کاشت جلوگیری می‌کند. دلایل بسیاری همچون پیری، بیماری، برداشتن بی‌رویه ابروها در سنین پایین‌تر و مسائل بالینی مختلف، باعث ریزش ابروها می‌شود؛ به همین دلیل، بسیاری از انسان‌ها کاشت ابرو را به عنوان یک راه‌حل دائم انتخاب می‌کنند، البته این مورد را هم نمی‌توان انکار کرد که ابروها تأثیر به سزایی بر زیبایی صورت شما دارند! اگر این عمل را انجام داده‌اید یا در حال برنامه‌ریزی برای انجام آن هستید، این مقاله از مجله کلینیک محمدی به شما کمک می‌کند تا این مراحل مراقبتی را به درستی طی کنید.

کامل‌ترین راهنمای مراقبتی بعد از کاشت ابرو

در ترمیم ابرو، شما 250 تا 400 تار مو می‌خواهید که اغلب از بانک مو در پشت سر یا پشت گوش گرفته می‌شود. پس از برداشت پیوندها، موها یکی پس از دیگری در مجاورت ابروها قرار می‌گیرند و این روش بین 2 و 3 ساعت طول می‌کشد. همچنین از بی‌حسی برای کاهش مقدار درد از طریق درمان جراحی استفاده می‌شود؛ اما پس از اتمام روش جراحی و بی‌حسی، متقاضیان ممکن است که از قرمزی، تورم، درد و لایه‌برداری در داخل محل جراحی رنج ببرند. به طور کلی، برای به دست آوردن نتیجه نهایی، باید بین 6 ماه تا 12 ماه صبر کنید. در طول این مدت، شاهد ریزش و رشد مجدد مو خواهید بود.


همچنین بخوانید:

بهترین روش کاشت ابرو


مراقبت های بعد از کاشت ابرو

اشتباهی که بسیاری از زیباجویان مرتکب آن می‌شوند این هست که زمان تحقیق درباره عمل کاشت ابرو، صرفا اطلاعاتی درباره پروسه خود عمل جمع‌آوری می‌کنند و نسبت به مراقبت های لازم بعد از کاشت ابرو توجهی ندارند! درصورتی که لازم است برای به دست آوردن نتیجه نهایی باکیفیت و در امان ماندن از مشکلات و عوارض احتمالی، از مراقبت های بعد از کاشت ابرو به خوبی پیروی کنید. در واقع، مانند هر روش جراحی دیگر، شما باید زمانی را برای بازسازی و التیام در نظر بگیرید. در ادامه، می‌توانیم با بررسی هر یک از نکات مراقبتی، به شما کمک کنیم تا مدت زمان ترمیم کمتری را سپری کنید؛

• از رسیدن رطوبت به ابروها جلوگیری کنید

یکی از حداکثر دستورالعمل‌‌های حیاتی که پزشکان دارند این است که رطوبت نباید به ابروهای شما برسد و از ابروها باید پنج روز این گونه نگهداری شود؛ زیرا در پنج روز اول، رطوبت می‌تواند مسائل اساسی را ایجاد کند که ممکن است برای سلامت ابروهای کاشته شده خطرناک واقع شود. در نتیجه، رعایت این موضوع می‌تواند به برای ارائه نتایج بهتر کمک کند!

فشاری به ابروها وارد نکنید

در روزهای اولیه باید از کشیدگی ابروها اجتناب شود، در این مدت ابروهای خود را با دقت بشویید. از روز ششم می‌توانید ابروهایتان را بشویید و این فرایند باید با ظرافت منحصر به‌فردی انجام شود. در غیر این صورت، ابروهای کاشته شده نیز می‌توانند ریزش پیدا کنند و این مشکل می‌تواند با کسب نتیجه مناسب مداخله کند. بنابراین هنگام شستن ابروها بسیار محتاط باشید.

• کمپرس یخ بعد از کاشت ابرو

برخی از ریباجویان همچنین می‌توانند از کمپرس یخ برای جلوگیری از تورم یا تحریک استفاده کنند. تا جایی که ممکن است، سعی نکنید از یخ برای رفع تورم یا تحریک استفاده کنید. در صورت نیاز، می‌توانید از کمپرس یخ در پایین ابروها استفاده کنید و از قرار دادن یخ روی ابروها خودداری کنید.

کشیدن بخیه‌ها

بخیه‌های قابل جذب در حداکثر روش‌های امروزی استفاده می‌شوند. اگر از این نوع نخ در جراحی شما استفاده شده، ممکن است نیازی به کشیدن بخیه‌ها وجود نداشته باشد. بخیه‌های غیر قابل جذب با این وجود در چند روش مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این صورت بخیه‌ها باید 10-12 روز پس از کاشت ابرو برداشته شوند. این کار شما را از هرگونه عفونت یا مشکل در ناحیه بخیه‌ها نجات می‌دهد. ا

استفاده از رنگ و ترکیبات شیمیایی

یکی از مواردی که سوالات زیادی را برای مراجعین ایجاد کرده است، استفاده از رنگ یا هر نوع ترکیب شیمیایی در داخل ابرو یا موهای کاشته شده است. طبق توصیه پزشکان، حداقل به مدت 3 هفته از هیچ‌گونه رنگ یا مواد شیمیایی در داخل ابروهای کاشته شده یا شاید موهای کاشته شده استفاده نکنید. سه هفته پس از کاشت ابرو، استفاده از رنگ یا مواد شیمیایی دیگر مشکلی نخواهد داشت. البته هر چه از ترکیبات شیمیایی کمتر استفاده شود، بهتر است.

از لمس ابروها به همراه دست خودداری کنید

یکی‌دیگر از مراقبت های بعد از کاشت ابرو، پرهیز از دست زدن به ابروها است. در ابتدا، شما مجذوب این خواهید شد که بفهمید فولیکول‌های مو چگونه به نظر می‌رسند و می‌خواهید آن‌ها را لمس کنید، اما این به ضرر شماست. زیرا با انجام این کار، ممکن است خطر عفونت را افزایش دهید و با مشکلات زیادی روبرو شوید.

دراین عمل، نواحی گیرنده، یعنی ابروها، باز می مانند و موثرتر از همه، ناحیه اهدا کننده، یعنی بانک مو، به مدت دو روز بانداژ می شود. کبودی و تورم برای چند روز در ناحیه ابروها طبیعی است. در طول این مدت، شما باید آنتی بیوتیک ها، مسکن ها و استروئیدهای خوراکی تجویز شده توسط پزشک خود را مصرف کنید.

ابروهای خود را به درستی بشویید

در روز اولیه پس از کاشت، می ‌توانید از اسپری فولیکول نمکی یا مواد دیگری که به‌وسیله پزشک تجویز شده است، هر 2 تا 3 ساعت در ابروهای خود استفاده کنید. ، با این حال شما باید این کار را مطابق با دستورات پزشک حرفه ای انجام دهید. در 3 روز مراقبت اولیه، صورت خود را با مواد شوینده و پد آرایشی بشویید و پس از آن، ابروهای خود را با شامپوی کودک یا مواد شوینده منحصر به فرد متفاوت طبق دستور پزشک بشویید.

بعد از کاشت ابرو چه باید کرد

مراقب باشید که در طول این مدت کامل از لمس و مالیدن ابروهای خود دوری کنید. برای شستن ابروها پس از کاشت، آب دیگر نباید زیاد گرم یا سرد باشد. در واقع دمای آب را باید ملایم در نظر گرفت. همچنین، دیگر نباید ابروها را یکباره با آب تحت فشار بشویید. از یک حوله کاملاً تمیز برای خشک کردن صورت خود استفاده کنید و آن را برای صورت خود مالش ندهید.

• از کندن زخم بپرهیزید؛ از مهم‌ترین مراقبت های بعد از کاشت ابرو

به هیچ‌وجه زخم‌های ابرو خود را نکنید. پس از کاشت ابرو، ممکن است از قرمزی، خارش، درد و… رنج ببرید. همه آن‌ها موقتی هستند، اما پس از شستشوی اولیه، قرمزی و سوزش را می‌توان به میزان قابل‌توجهی کاهش داد. در این مدت، به دلیل از دست دادن آخرین فولیکول‌ها، زخم‌‌هایی در داخل ابرو ایجاد می‌‌شود که نباید آن‌ها را لمس کرد یا خراش داد؛ زیرا با استفاده از این کار، فولیکول‌ها را از ریشه می‌کشید.

از قرار گیری در برابر خورشید بپرهیزید؛ بستن هدبند بعد از کاشت ابرو

یکی دیگر از عوامل مهم مراقبت های بعد از کاشت ابرو، دوری از نور خورشید و روشنایی روز در ماه اول پس از کاشت است. در ماه اول، ابروها دارای التهاب هستند و به تغییرات داخل محیط واکنش نشان می‌دهند. در این زمان از کلاه لبه‌دار برای بیرون رفتن استفاده کنید، زیرا این کلاه‌ها از ابروهای شما در برابر نور مستقیم روز محافظت می‌کنند.

از تعریق و فعالیت‌های ورزشی سنگین خودداری کنید!

نکته مهم دیگر درخصوص مراقبت های بعد از کاشت ابرو  این هست که باید از تعریق صورت خود جلوگیری کنید. در فصول گرم مانند تابستان، به دلیل گرما، عرق کردن برای صورتتان معمول است، اما عرق دشمن ابرو های کاشت شده شماست. در این مدت، استفاده از پنکه برای خنک کردن خود و خشک کردن صورتبا یک حوله مهم است. همچنین در مرحله‌ای از مدت زمان بهبودی، به مدت یک ماه از فعالیت‌های ورزشی سنگین و هرگونه سرگرمی که باعث تعریق می‌شود خودداری کنید. رفتن به استخر، سونا، جکوزی و پیاده‌روی در طول این مدت ممنوع است.

از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید

پیشنهاد می‌شود از مصرف مایعات الکلی در دوران نقاهت پرهیز کنید؛ زیرا الکل خون را رقیق می‌کند و باعث خونریزی در داخل ناحیه جراحی می‌شود. اگر پزشک مسکن برای شما تجویز کرده است، باید به بهترین شکل از آن‌ها استفاده کنید.

ترک سیگار!

اگر به تناسب و سلامت اندام خود اهمیت می‌دهید از سیگار کشیدن خودداری کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، که قلیان و هر گونه دخانیات دیگر، باعث رقیق شدن خون می‌شوند! ما پیشنهاد می‌کنیم که حداقل 2 هفته تا یک ماه پس از کاشت ابرو، سیگار نکشید تا مطمئن شوید این عمل موفقیت‌آمیز بوده است.

داروهای تجویز شده را به موقع مصرف کنید

اگر اختلالات کلیوی یا کبدی ندارید، می‌توانید از داروها یا مسکن‌های درد شامل ایبوپروفن در هر زمان که احساس درد کردید، استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود که پماد تجویز شده را از طریق پزشک خود تهیه کنید و آن را به مدت یک هفته در ناحیه عمل بمالید.

هنگام خواب از بالش استفاده کنید

اکثر فولیکول‌های مو از بانک مو در پشت گوش برداشت یا از سر بازگردانده می‌شوند. برای اینکه دیگر آسیبی به محل اهدا کننده مو وارد نشود، هنگام خواب، بالش‌ را زیر گردن خود را قرار دهید. به همین ترتیب پهن کردن یک پارچه روی بالش برای جلوگیری از کثیف شدن آن نیز مهم است. هنگام خواب، به هیچ وجه بر روی صورت خود نخوابید و سر خود را بالا قرار دهید. زیرا تماس ابرو با بالش باعث بروز مشکل می‌شود.

مراقبت های لازم بعد از کاشت ابرو

• از ژل ابرو برای فرم دادن به ابروها استفاده کنید

این کار باعث می‌شود که فولیکول ها به مکان جدید عادت کنند. در این میان، می‌توانید از ژل ابرو برای صاف کردن و حالت دادن به موها استفاده کنید. البته باید بعد از سه ماه از کاشت ابرو استفاده از ژل حالت دهنده را شروع کنید. توصیه می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر، نکات لازم را در این مورد از پزشک خود بپرسید.

برای چکاپ از پزشک خود وقت بگیرید

اگرچه کاشت ابرو یک روش مطمئن است، با این وجود نوعی عمل جراحی در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، پس از جراحی باید مشاوره و چکاپ دریافت کنید. پس از عمل، از جراح خود یک قرار ملاقات بگیرید. در این جلسه پزشک نواحی پیوند و میزان خونریزی را بررسی می‌کند. همچنین، در صورت نیاز، پزشک پانسمان شما را به شما تحویل می‌دهد.

لازم به ذکر است در این جلسه ممکن است تمامی الزامات مراقبت های بعد از کاشت ابرو برای شما تعریف شود. یکی از این مراقبت‌ها انجام دستورات پزشک است؛ زیرا وضعیت کلی هر فرد مبتلا مانند دیگران نیست. به همین دلیل، پزشک نکات خصوصی را پس از جراحی به شما خواهد گفت.

آرایش را به تعویق بیندازید؛ از مهم‌ترین مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بسیاری از خانم‌ها به آرایش کردن روی صورت خود اعتیاد دارند. همچنین، تعداد کمی از آن‌ها ترجیح می‌دهند با استفاده از آرایش صورت خود را شادتر و دوست‌داشتنی‌‌تر نشان دهند یا با لوازم آرایشی کبودی‌ها و تورم‌ ها را بپوشانند. اگر شما یکی از این دسته از افرادی هستید که می‌خواهید به طور مداوم از لوازم آرایش استفاده کنید، بهتر است در طول سه روز مراقبت اولیه از این موضوع دوری کنید.

پس از سه روز، می‌توانید آرایش چشم خود را دنبال کنید، اما مراقب باشید که برای پاک کردن آرایش، به ابروهای خود آسیب نرسانید. علاوه بر این، بسیاری از بانوان علاقه‌مند به رنگ ابروها هستند. ما پیشنهاد می‌کنیم که در سه هفته اول از استفاده از هر گونه مواد شیمیایی که شامل رنگ ابرو می‌شود خودداری کنید. پس از این مدت، رنگ کردن ابروها با نظر پزشک بسیار مجاز است.

از کوتاه کردن ابرو با موچین خودداری کنید!

با توجه به این واقعیت که فولیکول ها از پوست سر سریعتر از موهای ابرو رشد می‌کنند، اگر در 5 تا 6 روز اول ابروهای خود را با موچین بردارید، مطمئناً ریشه آن‌ها را نیز کاهش خواهید داد. با این حساب هیچ مویی در مجاورت آن ایجاد نمی‌شود و ممکن است تار ابروی خود را از دست بدهید. توصیه می‌کنیم از قیچی برای کوتاه کردن ابروهای خود استفاده کنید تا اینکه آن‌ها را با موچین از بین ببرید.

برای این منظور با کمک قیچی تیز موهای بلند را کوتاه کنید. به این ترتیب می‌توان فرصتی برای رشد مجدد آن‌ها ایجاد کرد. طبیعی است که شما به طور منظم ابروهای خود را چند بار در ماه کوتاه کنید. پس از مدتی موها به ناحیه جدید خود عادت کرده و مانند موهای ابرو رشد می‌کنند.


همچنین بخوانید:

کاشت ابرو به روش FUT و FUE


بعد از کاشت ابرو از چه روغنی استفاده کنیم؟

مدت زمان بهبودی کاشت ابرو بسیار کمتر از کاشت مو و جراحی‌های مشابه است. در این دوران و البته زیر نظر جراح، می ‌توانید با چند درمان داخلی، سیستم بهبودی ابروهای خود را تسریع بخشید. یکی از انواع درمان‌ها که ممکن است بسیار قدرتمند و دارای جنبه‌های متنوع باشد، استفاده از روغن‌های گیاهی است.

انواع زیادی از روغن‌های گیاهی وجود دارد و تعداد زیادی از آن‌ها در صنعت اسپلندور استفاده می‌شود. استفاده از این روغن‌ها برای ابروهای جدیدتان بعد از چند ماه امکان‌پذیر است و برای روزهای اولیه نمی‌توانید از آن ها استفاده کنید؛ زیرا امکان رشد میکروارگانیسم‌ها و میکروب‍ها در آن‌ها وجود دارد. روغن‌های اشاره شده در این مطلب برای همه منافذ و انواع پوست مناسب نیستند، بنابراین حتماً قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید:

• استفاده از روغن نارگیل به دلیل جذب سریع و ظرفیت آن برای بهبود خشکی و جای زخم

• روغن دانه کنجد به دلیل وجود مواد مغذی E و B و تقویت خون همراه با رانش داخل ابروها

• استفاده از روغن کرچک و گلیسیرین برای سهولت منافذ یا حتی تناسب مژه‌ها

• مصرف روغن بادام تلخ برای حفظ ابروهای شما

• ترکیب روغن درخت چای و زیتون به دلیل خواص ضد میکروبی

این روش عالی استفاده از این روغن ها برای تقویت ابروی کاشته شده این است که ابروها را با تقریباً 4 تا 8 قطره حدود 1 تا دو ساعت قبل از رفتن به تشک در شب مالش دهید.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

تغذیه پس از کاشت ابرو

مراقبت‌ها و ویتامین‌ها پس از کاشت مو از حداکثر موارد حیاتی است که هر یک از متقاضیان باید به درستی رعایت کنند. زیرا ویتامین‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای در تناسب اندام و موی شما دارند و مدت زمان بهبودی پس از کاشت مو را تا حد زیادی کوتاه می‌کنند. با توجه به اینکه فولیکول‌های مو در روزهای اول پس از کاشت بسیار آسیب‌پذیر و حساس هستند، تقویت آن‌ها با کمک ویتامین‌ها بسیار مهم است.

اگر مواد مغذی بعد از کاشت مو نیز برای شما بسیار حیاتی است، توصیه‌ای که پزشکان به افراد ارائه می‌کنند این است که به هیچ وجه برنامه غذایی سالم و گیاهی خود را فراموش نکنند، زیرا بدن شما می‌خواهد وعده‌های غذایی سالمی برای تقویت ریشه مو داشته باشد. برای داشتن یک رژیم قضایی مناسب، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • تا حد امکان از مصرف مواد چرب خودداری کنید

یکی از مسائل مهم در مورد مواد مغذی بعد از کاشت مو، دوری از مصرف مواد چرب است. این وعده‌های غذایی می‌توانند شامل چیزهایی از جمله غذاهای سرخ شده و مواد اولیه سریع باشند. به خصوص اگر در هفته اول پس از عمل کاشت مو هستید، جدی گرفتن این توصیه بسیار مهم است.

  • بدن خود را از طریق مصرف مایعات هیدراته نگه دارید

یکی دیگر مراقبت‌ها و توصیه‌های غذایی مهم به انسان‌‌هایی که کاشت مو انجام داده‌اند این است که هیدراته بدن خود را حفظ کنند. این امر با استفاده از مصرف وعده‌های غذایی آبکی از جمله سوپ و مصرف نوشیدنی امکان‌پذیر است. زیرا خوردن نوشیدنی‌ها باعث رقیق شدن خون می‌شود و در نتیجه دستگاه حرکت خون بهبود می‌یابد و ویتامین‌های اضافی به فولیکول‌های مو می‌رسد. این ویتامین‌ها ممکن است در سلامت و شکوفایی موهای کاشته شده تأثیر زیادی داشته باشند.

  • از خوردن پروتئین غافل نشوید

سعی کنید از گوشت در برنامه ویتامین ها استفاده کنید. پروتئین عنصر اولیه کراتین عامل اصلی مو است. در نتیجه، از طریق خوردن آن مو می تواند سالم تر باشد و کاشت ابروی شما موفقیت آمیز باشد. البته افرادی که گوشت مصرف نمی کنند می توانند پروتئین مورد نظر خود را از موادی که شامل لوبیا، غلات، سویا و غیره می شود، دریافت کنند.

  • امگا ۳ را در برنامه غذایی خود بگنجانید

امگا ۳ یکی از حداکثر ویتامین‌های ضروری برای داشتن موهایی سالم است، به همین دلیل است که امروزه دیگر پس از کاشت مو مفید نیست، اما حتی در کنار مواد مغذی آن قبل از کاشت ابرو یا مو با خوردن غذاهای دریایی و تخم مرغ می‌توانید بدون مشکل امگا ۳ دریافت کنید.

  • قرص آهن یا مواد حاوی آهن مصرف کنید

آهن یکی از عواملی است که در سلامت بدن به ویژه منافذ و پوست و مو تاثیر دارد و کمبود آن در داخل بدن باعث کم خونی و اختلال در نحوه انتقال اکسیژن بین سلول ها می‌شود. بنابراین، سعی کنید از خوردن وعده های غذایی از جمله میوه‌ها، سبزیجات، اسفناج یا کپسول‌های آهن غافل شوید.

  • مصرف ویتامین‌ها را فراموش نکنید

شرط اصلی داشتن بدنی سالم، خوردن ویتامین‌ها در طول روز است که این ویتامین‌ها را می توانید از غذا یا قرص دریافت کنید. در این میان دو ویتامین B و C تاثیر زیادی در سلامت و رشد مو دارند و بهتر است مصرف آن‌ها در دوره بعد از کاشت مو در اولویت قرار گیرد.

  • بهتر است از خوردن شکر و نمک خودداری کنید

اگر می‌خواهید تغذیه شما بعد از کاشت مو کاملاً صحیح و اصولی باشد، بهتر است مدتی از خوردن شکر و نمک خودداری کنید. البته این دو ماده به طور کلی برای سلامتی توصیه نمی‌شوند و بهتر است حتی پس از بهبودی کامل و داشتن موهایی جذاب، آن‌ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

دوران نقاهت کاشت ابرو چقدر است؟

مدت زمان بهبودی در این عمل نسبت به کاشت مو و جراحی‌های مختلف مشابه، سریع‌تر است؛ زیرا ناحیه کوچک‌تری از منافذ و پوست در داخل عمل جراحی درگیر است. پس از کاشت، در چند روز اول، شما از خارش در اطراف پیوند رنج خواهید برد، که ممکن است با پمادها و داروهای تجویزی کنترل شود. در این مدت، تورم و کبودی در سراسر چشم و ناحیه بخیه کاملاً معمولی است و بی‌حسی این ناحیه نیز می‌‌تواند برای چندین ماه طول بکشد.

در صورت مشاهده هرگونه تورم، خونریزی، تحریک و چرک در محل عمل جراحی، با پزشک خود یا کلینیک مربوطه تماس بگیرید. سه تا هفت روز اولیه، پوسته‌هایی که پیوندها در آن قرار دارند شروع به ریزش می‌کنند. عفونت موضعی و قرمزی ممکن است روی ابروهای شما قابل مشاهده باشد. همچنین، 2 تا 3 هفته پس از آن، این پوسته‌ها شروع به ریزش می کنند، که این فرایند کاملاً عادی است و نگران نباشید.

رشد مجدد ابروها سه تا چهار ماه پس از عمل جراحی شروع می‌شود. سپس چهار تا شش ماه پس از آن، افزایش یافته و تراکم مطلوب حاصل می‌شود. به یاد داشته باشید که پیشرفت و نتایج زمان و صبر می‌خواهد. در واقع، بهترین نتیجه بعد از مراقبت های بعد از کاشت ابرو پس از سیصد و شصت و پنج روز از عمل جراحی به دست می‌آید. در طول این مدت، شما می‌توانید با پزشک یا متخصص خود در ارتباط و مشکلات احتمالی را با او درمیان بگذارید.

نتایج و اثرات بعد از کاشت ابرو

با توجه به نکاتی که ذکر شد، حتما تا به حال متوجه شده‌اید که انجام مراقبت های لازم بعد از کاشت ابرو چقدر اهمیت دارد. رعایت این نکات، احتمال بروز عوارض جانبی را کاهش می‌دهد و در صورت مواجه شدن با عوارضی مانند تورم، زمان بهبودی آن‌ها را تسریع می‌کند. با انجام نکات ذکر شده دوره نقاهت کاهش می‌یابد، سرعت چرخه رشد مو افزایش می‌یابد و زودتر نتیجه درمان زیبایی خود را خواهید دید.

اگرچه این روشی نسبتاً ساده است، اما دقت و مهارت پزشک نقش مهمی در صحت فرآیند و کسب نتیجه ایده‌آل خواهد داشت. پس از آن، روند بهبودی به سرعت آغاز می‌شود و شاهد کبودی جزئی و احتمالاً لایه‌برداری کمی در ناحیه اطراف ابرو خواهید بود. اگرچه روند بهبودی سریع است، اما همچنان تا 4 ماه طول می‌کشد تا موهای جدید ابرو رشد کنند. مهم‌ترین دستاورد انجام این روش، بازگرداندن زیبایی طبیعی ابروهای شماست.

کلام آخر!

هیچ یک از روش‌های ترمیم و طراحی ابرو که امروزه در بین خانم‌ها و حتی آقایان رایج است، مانند کاشت ابرو نتیجه دائمی نخواهد داشت. همچنین قرار دادن فواصل کم و منظم بین تار های ابرو باعث ایجاد ظاهری کاملا طبیعی و یکنواخت برای ابرو طبیعی می‌شود. با توجه به تاثیرات غیرقابل انکار ابرو در زیبایی و جذابیت چهره، این عمل می‌تواند در افزایش اعتماد به نفس شما بسیار موثر باشد.

کاشت ابرو یک کار تخصصی است که باید توسط پزشکان و افراد متخصص انجام شود. شما برای این کار هزینه می‌کنید و می‌خواهید ابروهایی زیبا و پرپشت داشته باشید؛ پس مهم است به سراغ کلینیک‌های معتبر بروید. کلینیک محمدی با داشتن سابقه بلند و نمونه کارهای درخشان می‌تواند‌ به شما در داشتن ابروهای جدید و زیبا کمک کند. برای کسب مشاوره تخصصی و رزرو وقت درخصوص خدمات کاشت ابرو، همین حالا فرم مشاوره رایگان زیر را پر بفرمایید.

مشاوره

همین حالا فرم زیر رو پر کن و یک مشاوره تخصصی از ما هدیه بگیر و در جشنواره ویژه شرکت کن!

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط
دیدگاه‌ها
افزودن دیدگاه