کلینیک محمدی
خدمات تخصصی کاشت مو و ابرو
سوالات متداول

کاشت ابرو به روش پلاس

خانم داداشی
1 سال پیش
خواندن 6 دقیقه
40 بازدید
خانه » وبلاگ » تخصصی » کاشت ابرو به روش پلاس

کاشت ابرو در روش های متفاوتی صورت می گیرد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردشان دارد. برخی افراد با توجه به کم پشت بودن ابرو ها نیازمند روشی مجزا هستند. برخی دیگر نیز با توجه به خالی بودن نقاطی از ابرو، روشی دیگر را لازم دارند. بنا براین، نمی توان گفت یک روش در کاشت ابرو بهتر از دیگر روش هاست. اما می توان گفت برای هر فرد متناسب با شرایط او، روشی مناسب وجود دارد. یکی از روش های بسیار متداول در کاشت ابرو، روش پلاس می باشد. این روش به علت سرعت عمل بالا و همچنین نتیجه زود هنگام بسیار پر طرفدار می باشد. در ادامه این مقاله به شرح کامل این روش خواهیم پرداخت.

کاشت ابروی پلاس چیست؟

این نوع از کاشت ابرو توسط بی حسی موضعی در نقاط معین صورت می گیرد. در ابتدا پس از معاینات و آزمایش های لازم، نواحی مناسب برای برداشت فولیکول ها شناسایی می شوند. این عمل توسط دستگاه های مخصوص پزشکی صورت می گیرد. چرا که در این عمل دیگر نیازی به برش های نواری و ایجاد زخم نیست. دستگاه پزشکی، نواحی دارای فولیکول های مناسب را نمایان می کند. سپس در جلسه ای که پزشک تشخیص خواهد داد این گرافت های مو، برداشته می شوند. این عمل توسط دستگاه پلاس صورت می گیرد. به همین علت این روش را کاشت ابروی پلاس نام گذاری کرده اند.

فولیکول های مناسب که توسط دستگاه نمایان شده اند، به صورت تکی برداشته می شوند. پانچ های دستگاه به گونه ای که گرافت ها آسیب نبینند آن ها را برداشت می کند. به همین همین دلیل زخمی ایجاد نخواهد شد. پس از آن نوبت به انتقال گرافت ها می رسد. نواحی مشخص شده در ناحیه ابرو ها، توسط این گرافت ها پر می شوند. اما این عمل هم توسط سوزن های بسیار نازک انجام می شود. این روش به دلیل ظرافت در اجرا و تسریع بهبود، با نام کاشت ابرو به روش پلاس شناخته می شود.

کاشت ابرو به روش پلاس

فواید کاشت ابرو به روش پلاس

یکی از مهم ترین فواید این روش، عدم ایجاد زخم و برش در پشت سر و ابرو ها می باشد. این روش بدون هیچ گونه زخمی در کوتاه ترین زمان انجام می شود.

دیگر فایده این روش، برداشت تک تک گرافت های مو می باشد. این موضوع موجب می شود گرافت ها در تعداد نیاز برداشته شوند. چرا که تشخیص برداشت آن ها بر اساس شناسایی دستگاه و به وسیله پانچ می باشد. در این حالت نه تنها تعداد فولیکول ها مناسب است، بلکه آسیبی به آن ها وارد نخواهد شد.

انتخاب گرافت های سالم از مهم تریم مزایای این روش می باشد. در روش های دیگر ممکن است بخشی از گرافت ها بدون در نظر گرفتن کیفیت برداشته شوند. اما در این روش، شناسایی تقریبا بدون خطا می باشد. برای مثال در روش های دیگر بخشی از موهای پشت سر به صورت نواری و خطی جدا می شوند. در این حالت امکان برداشت موهای سفید و یا مجعد و فر وجود دارد. در حالی که با دستگاه موهایی که دارای رنگ دانه های سفید و فر باشند، انتخاب نخواهند شد. به صورت خودکار نواحی مناسب با موهای مشکی و صاف که گرافت های مناسبی دارند شناسایی خواهند شد.

با این روش یکی دیگر از موارد بسیار مهم در پروسه درمان پس از کاشت ابرو، آسان خواهد شد. آن هم شناسایی چربی و رطوبتی پوستی می باشد. دستگاه با شناسایی این دو مورد کمک می کند تا تجویز دارو ها پس از کاشت مناسب تر باشند. در این صورت تسریع زمان بهبود و پروسه رشد طبیعی در ابرو ها تضمین شده خواهد بود.

انتخاب فولیکول های موثر موجب می شود جریان خون در آن ناحیه بهتر صورت گیرد. این در عمل کاشت ابرو مورد بسیار مهمی می باشد.

در آخر بهبود التهاب ایجاد شده در نواحی مورد نظر با توجه به عدم زخم بسیار سریع تر می باشد.

هزینه کاشت ابروی پلاس

همان طور که می دانید عمل های زیبایی به دلیل تفاوت شرایط فردی، دارای ثبات نیستند. در واقع برای هر فرد با توجه به شرایط و نوع عمل انجام شده، هزینه ها متغیر می باشند. عوامل موثر در این تغییر هزینه ها، پزشک مورد نظر، موقعیت کلینیک و روش انتخابی است. اما به صورت کلی هزینه های کاشت ابرو از پنج الی بیست میلیون تومان متغیر هستند.

مهم ترین تفاوت کاشت ابرو به روش پلاس با دیگر روش ها، نوع برداشت فولیکول های مو می باشد. در روش کاشت پلاس به دلیل شناسایی گرافت ها توسط دستگاه و برداشت آن ها به وسیله پانچ، دقیقا موهای مناسب برداشته می شوند. در این حالن دیگر خط های نواری در پشت سر به همراه زخم و برش ایجاد نخواهد شد. چرا که دستگاه تنها موهایی با گرافت های سالم و مناسب را نمایان می کند. اما در روش های دیگر، به علت برش های نواری و خطی در پشت سر، موها به صورت کلی جدا می شوند.

در این حالت ممکن است در موهای برداشت شده، فولیکول های سفید و فر وجود داشته باشندو موهای سفید و فر برای پیوند مناسب نیستند. همچنین در این روش ها برداشت موها از نواحی اهدایی با زخم و برش همراه است. بدیهی است که این روش ها پروسه بهبود طولانی تری را در بر داشته باشند. مراقبت های پس از کاشت در روش پلاس به دلیل تسریع بهبود، آسان تر هستند. اما در روش های دیگر زمان بیشتری جهت بهبود نیاز است.

بهترین روش کاشت ابرو چیست؟

روش های کاشت ابرو همان طور که پیش تر گفته شد، هر کدام بسته به شرایط افراد سنجیده می شوند. یعنی با توجه به نوع ابرو ها، نواحی خالی و پر، گرافت های موجود در موها و دیگر عوامل موثر، متفاوت هستند. نتایج عمل نیز به همین موارد وابسته است. البته پزشک و تجهیزات به کار رفته در عمل نیز موثر هستند. اما در حیث مقایسه روش های کاشت ابرو می توان گفت هیچ روشی بر روش های دیگر برتری صرف ندارد. ممکن است یک روش برای فردی بهترین و برای دیگری چندان مناسب نباشد.

لازم به ذکر است انتخاب یک کلینیک کاشت ابرو معتبر می‌تواند در مشاوره و انتخاب روش شما بسیار مفید باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط
دیدگاه‌ها
افزودن دیدگاه