کلینیک محمدی
خدمات تخصصی کاشت مو و ابرو
سوالات متداول

لیپوماتیک

دریافت مشاوره رایگان
لطفا برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک زیبایی محمدی، فرم مقابل را کامل کنید.
مجربترین متخصصان
تضمین کیفیت
پشتیبانی 14 ساعته
مشاوره رایگان
ابدومینوپلاستی یا به عبارت ساده‌تر شکم‌زدایی،یک عمل جراحی است که به وسیله آن پوست وچربی‌های اضافی از ناحیه شکم و حتی منطقه کمر افراد برداشته می‌شود. این عمل جراحی معمولاً به افرادی که پس از بارداری یا افرادی که کاهش و افزایش وزن زیادی داشته‌اند توصیه می‌شود. ابدومینوپلاستی همچنین به افرادی که به تناسب اندام اهمیت می‌دهند و می‌خواهندیک ظاهر جوانتر و زیباتر داشته باشند نیز توصیه می‌شود.
مزایا و معایب
بهبود شکل و ظاهر
افزایش اعتماد به نفس و جذابیت ظاهری
رفع افتادگی پوست شکم
بهبود کیفیت زندگی و فعالیت های روزمره
عوارض جانبی احتمالی
زمان برای بهبود و بازیابی پس از عمل و دوره نقاهت طولانی
هزینه های بالای عمل جراحی و عدم پوشش بیمه
موارد درمان و مراقبت
بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی، باید از مراقبت‌های لازم برخوردار شوید تا بهبودی انجام عمل جراحی حاصل شود. این مراقبت‌ها شامل استراحت کافی، مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک، مراقبت از منطقه جراحی شده و اجتناب از فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های خاص است.همچنین، باید تغذیه سالم و منظم داشته باشید.مصرف غذاهای پرپروتئین و کم کربوهیدرات، مصرف مقدار کافی آب و میوه‌ها و اجتناب از مصرف غذاهای چرب و شیرین می‌تواند به بهبود سریعتر و بهتر شما کمک کند.در نهایت، باید به دستورات پزشک پایبند بمانید و به صورت مرتب برای بررسی وضعیت بعد از عمل ابدومینوپلاستی به پزشک مراجعه کنید.اگر هرگونه علامت نگران‌کننده یا عوارض ناخواسته مشاهده کردید، باید بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.
درد و بیهوشی
عمل کاشت ابرو معمولا با بی حسی موضعی انجام می‌شود تا فرد در حین جراحی احساس درد و ناراحتی کمتری داشته باشد. درد و تورم بعد از کاشت ابرو معمولاً با مصرف داروهای تسکین دهنده و استراحت کامل رفع می شود.
دوره نقاهت
در این دوره، بیمار باید مراقبت و توجه ویژه‌ای به خود داشته باشد. این مراقبت‌ها شامل استراحت کافی، تغذیه مناسب، مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک است. همچنین باید از هرگونه فعالیت‌های سنگین و فشار زیاد بر بدن خودداری کرد تا از احتمال ایجاد مشکلات جدی جلوگیری شود.در این دوره، بیمار باید به طور منظم پزشک خود را ملاقات کند تا وضعیت پس از عمل بررسی شود و اگر هرگونه علامت یا علائم ناگوار وجود داشته باشد، به موقع بررسی و درمان شود. همچنین بیمار باید از هرگونه عفونت‌ها و التهابات پس از عمل مراقبت کند و همواره به معقول بودن وضعیت خود توجه کند
آخرین مقالات لیپوماتیک
سوالات متداول در مورد لیپوماتیک