کلینیک محمدی
خدمات تخصصی کاشت مو و ابرو
سوالات متداول

معرفی 7 کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی + بهترین زمان استفاده

مریم جعفری
2 هفته پیش
خواندن 7 دقیقه
14 بازدید
خانه » وبلاگ » عمومی » معرفی 7 کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی + بهترین زمان استفاده
کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی

در سال‌های اخیر انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده‌است. تمرکز این عمل زیبایی بر روی برداشتن پوست اضافی پلک‌های بالا و پایین فرد زیباجوست. مانند دیگر عمل‌های زیبایی، بلفاروپلاستی نیز عوارض جانبی‌ای را بر روی فرد به یادگار می‌گذارد. یکی از عمده‌ترین این موارد زخم‌هایی است که در پشت و زیر پلک به وجود می‌آیند. فرد زیباجو برای رفع این مشکل باید از کرم ترمیم‌کننده بعد از عمل پلک و البته تحت نظر پزشک جراح و متخصص استفاده کند. در این مطلب از مجله کلینیک محمدی، قرار است علاوه بر معرفی بهترین کرم ترمیم کننده بعد از عمل بلفاروپلاستی، به زمان مناسب استفاده از این کرم‌های ترمیم کننده نیز بپردازیم.

 

علت استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی پلک

همانطور که در بخش مقدمه گفته شد، بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی پلک چشم، زخم‌هایی در پشت و زیر پلک ایجاد شده و باقی می‌مانند. استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از عمل پلک برای از پاکسازی سطح پوست از این زخم‌هاست؛ به طور معمول برای بهبود زخم‌ها به زمان زیادی نیاز است.

بعد از بلفارپلاستی چه کرمی بزنم

 

زمان مورد نیاز برای از بین رفتن زخم‌های ناشی از بلفاروپلاستی بین ۶ ماه الی ۱۲ ماه است. در نظر داشته ‌باشید که پوست اطراف و نواحی چشم شما به سرعت ترمیم می شود اما نقش اصلی ترمیم کننده بعد از عمل بلفاروپلاستی، از بین بردن جای بخیه‌هاست. بعد از انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی جای بخیه‌ها به رنگ قرمز هستند که پس از گذشت دو ماه صورتی می‌شوند. یکسال پس از عمل جای بخیه همرنگ پوست می‌شود و دو سال پس از جراحی بلفاروپلاستی دیگر نباید ردی از  بخیه‌ها دیده شود.

دلیل اصلی استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از عمل بلفاروپلاستی و زیر نظر متخصص جراحی پلاستیک، سرعت بخشیدن به روند از بین رفتن آثار بخیه‌هاست. این موضوع را در نظر بگیرید که روند از بین رفتن جای بخیه‌ها برای هر بیمار متفاوت است؛ علاوه بر دلایل استفاده از کرم ترمیم‌کننده، زمان استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی و نیز بهترین داروهای ترمیم کننده اهمیت فراوانی دارند.

 

زمان استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی

بهترین زمان استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی، بلافاصله پس از خاتمه عمل و ورود به دوران نقاهت است. بسیاری از افراد پس از عمل و درست در زمانی که بخیه‌ها بهبود نیافته، استفاده از این کرم‌های ترمیم کننده را شروع می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی

استفاده از کرم ترمیم‌کننده بلافاصله پس از عمل ایجاد مشکل نمی‌کند اما بهتر است اجازه دهید تا بخیه‌ها کاملا خشک شوند. این احتمال وجود دارد که در صورت تر بودن بخیه‌ها، پوست فرد زیباجو یک واکنش آلرژیک از خود نشان دهد یا بخیه‌ها دچار عفونت شوند. با در نظر گرفتن تمامی موارد گفته شده، زمان استفاده از کرم ترمیم‌کننده بعد از بلفاروپلاستی را پزشک متخصص و جراح تشخیص می‌دهد. علت تشخیص این مورد توسط پزشک، اطلاع دقیق او از وضعیت جسمی فرد است.

امکان تجربه قرمزی جای بخیه بلفاروپلاستی و یا خارش پلک بعد از عمل وجود دارد. بهترین زمان استفاده از کرم ترمیم‌کننده بخیه معمولا یک هفته پس از انجام جراحی است. مدت زمان استفاده از ترمیم‌کننده‌ها نیز توسط جراح پلاستیک چشم و صورت مشخص می‌شود.

 

بهترین کرم‌های ترمیم‌کننده بعد از بلفاروپلاستی

در این قسمت قصد داریم لیستی از بهترین کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی را معرفی نماییم. هر یک از این کرم‌ها ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند. برای استفاده از هرکدام حتما نظر پزشک متخصص خود را در این خصوص جویا شوید.

 

کرم ترمیم کننده لافارر

یکی از بهترین ترمیم کننده‌های بعد از بلفاروپلاستی، کرم ترمیم‌کننده لافارر است که بالاترین سطح ترمیم‌پذیری را در میان داروهای موجود در بازار ایران را دارد. این کرم به صورت ژل بوده و در ترکیبات خود، دایمتیکون و کراس پلیمر را نیز دارد. این کرم روی زخم پوشش مناسبی ایجاد می‌کند و در از بین بردن زخم‌های ایجاد شده بعد از جراحی بلفاروپلاستی کمک فراوانی می‌کند.

می‌توان این ژل ترمیم‌کننده را به عنوان بهترین کرم ترمیم‌کننده بعد از بلفاروپلاستی دانست. زمان استفاده از لافارر، بعد از عمل است و فرد زیباجو می‌تواند تا مدت‌ها بعد از بهبودی هم از آن استفاده کند.

کرم ترمیم کننده لافارر بعد از بلفاروپلاستی

کرم ترمیم کننده اون

استفاده از کرم ترمیم‌ کننده بعد از بلفاروپلاستی اون به شدت توصیه می‌شود. مدل سیکالفیت این ترمیم‌کننده برای پوست‌های مختلف ارائه شده‌است. بنابراین در هنگام خرید و انتخاب به نوع پوست خود دقت نمایید. این ترمیم‌کننده به صورت ژل عرضه شده و در آن ترکیبات ویتامین C و زینک به کار رفته‌است. این ترمیم‌کننده بعد از بلفاروپلاستی سطح بالایی از رطوبت را در پوست فرد ایجاد می‌کند. با افزایش سطح کلاژن پوست، میزان آمادگی پوست برای ترمیم‌پذیری نیز بیشتر می‌شود.

“تصویر سوم: عکس از محصول اون (ژل ترمیم کننده اون بعد از بلفاروپلاستی)”

 

کرم ترمیم کننده درمالیفت

کرم ترمیم‌کننده بعد از بلفاروپلاستی درمالیفت سیکالفیت با داشتن ترکیبات کامل و مناسب، گزینه‌ای مطلوب برای بازسازی پوست است. معمولا از این کرم بعد از عمل‌هایی مانند بلفاروپلاستی و فتوتراپی استفاده می‌شود. البته عمده استفاده از این ترمیم‌کننده برای پیشگیری از به وجود آمدن زخم استفاده می‌گردد؛ به همین دلیل در بین بردن آن‌ها نیز بسیار موثر است.

ژل ترمیم کننده درمالیفت بعد از بلفاروپلاستی

 

کرم مدیلن

یکی دیگر از بهترین ترمیم‌کننده‌ها بعد از بلفاروپلاستی، کرم مدیلن است. از این کرم علاوه بر از بین بردن جای زخم‌ها و بخیه‌های ناشی از عمل جراحی، در رفع ترک پوستی و التهاب ناشی از لیزر نیز استفاده می‌شود.

 

کرم کنتراکتیوبکس

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی کنتراکتیوبکس، یکی از گزینه‌ها و انتخاب‌های عالی برای ترمیم زخم‌های ایجاد شده ناشی از این عمل جراحی است. اگر فرد زیباجو در روی صورت خود، زخم‌های قدیمی دارد، با استفاده مرتب و سه مرتبه در روز از این کرم می تواند این نشانه‌ها را از بین ببرد. البته مانند دیگر ترمیم‌کننده‌ها استفاده از آن به نظر پزشک بستگی دارد.

 

ژل استراتادرم و استراتامد

یکی از بهترین ژل‌های ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی، ژل استراتادرم است که می‌توانید برای بهبود اسکارها، بعد از 30 روز بعد از عمل، هر 8 ساعت از آن استفاده کنید. همچنین توصیه می‌کنیم از روز چهارم به بعد، از ژل استراتامد روی محل بخیه هر 6 ساعت مصرف شود.

 

استراتادرم و استراتامد

 

مراقبت‌های بعد از عمل بلفاروپلاستی

علاوه‌بر استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی، به طور کلی مراقبت‌های خاصی وجود دارند که رعایت آن‌ها در دوران نقاهت کمک کننده خواهد بود:

 • 48 ساعت اول بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده شود.
 • تا دو روز اول خونریزی در حد کم از ناحیه بخیه‌ها طبیعی است می‌توان با سرم شستشو و گاز استریل کمی تمیز کرد ولی بهترین کار کمپرس سرد است.
 • تا یک هفته به تلویزیون یا گوشی نکاه نکنید.
 • تا سه روز اول روی صورت نباید بخوابید و به صورت زاویه 45 درجه باید بخوابید.
 • استحمام از روز سوم به بعد قابل انجام خواهد بود ولی روی بخیه با پماد چرب شود. برای شستشوی صورت و ناحیه بخیه‌ها از روز سوم به بعد باید از صابون آنتی باکتریال برای شستشو استفاده شود.
 • ده روز بعد از این عمل بخیه‌ها کشیده می‌شود
 • قطره اشک مصنوعی تا یک ماه، روزی سه مرتبه استفاده شود.
 • احساس تاری دید تا چند هفته هم طبیعی است، این موضوع به دلیل استفاده از برخی داروها داخل چشم است.
 • تا دو هفته ورزش سنگین به هیچ وجه نباید داشته باشید. سر را رو به پایین نباید بیاورید؛ همچنین وسایل سنگین نیز نباید بلند کنید.
 • از ترمیم کننده بین سه تا شش ماه اجباری است.
 • از روز اول تا روز سوم جنتامایسین یا تتراسایکلین زده شود
 • از روز سوم به بعد استراتامد تا پایان روز 35 و بعد 35 روز استراتادرم تا 4 ماه استفاده شود.

 

کلام آخر!

استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی امری الزامیست و عملا کامل کننده زحمت تیم پزشکی است. فراموش نکنید که برای یافتن بهترین ترمیم‌کننده و زمان استفاده آن در دوران بعد از بلفاروپلاستی نظر و توصیه پزشک امری مهم و حیاتی است.

معمولاً زمانی که پلک بالا یا پایین با افتادگی، شل شدن پوست و توده چربی اضافی سنگین می‌شود، خدمات بلفاروپلاستی توصیه خواهد شد. این روش جراحی می‌تواند‌ ظاهری چشم‌ها شما را جوان نشان دهد، اما مهم است توسط یک جراح مجرب انجام شود. کلینیک محمدی با داشتن پزشکان با تجربه به شما در رسیدن به ظاهر دلخواه‌تان کمک زیادی می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نجام خدمات بلفاروپلاستی و رزرو وقت همین حالا فرم مشاوره رایگان زیر را پر کنید!

 

چه مشکلاتی می‌تواند باعث نیاز به جراحی بفلاروپلاستی پلک چشم شود؟
این عمل برای رفع مشکلاتی مانند پلک پایینی، پوست‌های اضافی در پلک های چشم،چشمان خسته و دیدن غیر قابل واضح مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بلفاروپلاستی چگونه انجام می‌شود؟
در جراحی بفلاروپلاستی پلک چشم، پوست‌ها و بافت‌های اضافی از پلک برداشته و سپس پلک دوباره به شکل طبیعی خود ترمیم می‌شود.
چه مدت زمانی پس از جراحی بفلاروپلاستی پلک چشم به کارهای روزمره باز می‌گردیم؟
بستگی به میزان درد و تورم پس از جراحی دارد، اما معمولا افراد بعد ازیک هفته می‌توانند به کارهای روزمره خود بازگردند.
آیا جراحی بفلاروپلاستی دردناک است؟
بله، ممکن است بعد از جراحی درد و تورم در منطقه چشم‌ها احساس شود، اما می‌توانید از داروهای تجویزی توسط پزشک خود برای کاهش درد استفاده کنید تا با این تجربه نه چندان خوشایند روبرو نشوید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط
دیدگاه‌ها
افزودن دیدگاه